Ege Öğretiyor

Ege Öğretiyor
Kalem
SAĞLIK
HAZİRAN /TEMMUZ 2012
EGE ÖĞRETİYOR
EGE-1 ROBOTU EĞİTİMDE DE İDDİALI...
Ege Üniversitesi bir ilke daha imza atarak Türkiyede tek olan Jinekolojik Robotik Cerrahi Eğitim Programını başlattı. "Ege öğretiyor" sloganı ile başlatılan eğitim programı Türkiyenin çeşiti hastanelerinden gelen 5 kadın hastalıkları ve doğum uzmanına eğitim verildi. Türkiyede sadece Ege Üniversitesinde bulunan "Da Vinci Ege-1 Ameliyat Robotu" ile doktorlar robotik simülatörler sayesinde gerçek ameliyatlara hazırlandı.
Çeşitli hastanelerden eğitime katılan uzman doktorlara başarılar dileyen E.Ü Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, "Sadece yurtdışında alınan bu eğitimin artık Türkiyede Ege Üniversitesinde de veriliyor olması ayrı bir gurur.Doktorlarımızın yurtdışını değil de kendi ülkesinin üniversitesini; seçmesinden dolayı onlara çok teşekkür ediyorum. 5 gün süren eğitim sonunda doktorlarımıza sertifikaları verildi. Yurtdışında yüksek maliyet ve sponsor gerektirecek bir uygulama olan bu eğitim artık ülkemizde Ege Üniversitesınde verilmeye başlandı. Emeği gecen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.
BAŞARI ARTACAK
Ege Üniversitesi Robotik Cerrahi Eğitim Programı sayesinde doktorlar gerçek ameliyatlara da girerek eğitimlerini tamamlamış oluyor Türki-
yedeki tıp alanında basarıların daha da artacağını vurgulayan jinekolojik Robotik Cerrahi Programı Direktörü ve EÜ) Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Şendağ. "Şimdilik 3 kliniğimizin ortaklaşa kullandığı Ege-1 robotunu diğer bölümlere de ortak alana
açacağız.
Bu kapsamda eğitimlerimiz diğer alanlara da yayılmış olacak. Verdiğimiz eğitim sayesinde uzaman doktorlarımız hem gerçek ameliyatlara girecek hem de simülatörler ile sanal ameliyatlar yapacaklar ve el becerileri de artmış olacak" diye konuştu.
17.10.2012

Kelime Ara

İletişim Kanallarımız

Şair Eşref Bulvarı 1408 Sok.
Meriç Ap. No.7 K.2 D.5 Alsancak / İzmir
İzmir: (0232) 464 20 55 ve (0530) 877 10 57
Whatsapp: (0536) 828 24 90
dr@fatihsendag.com

İletişim Formu

Copyright © 2020 Prof. Dr. Fatih Şendağ www.fatihsendag.com.

Lütfen telefon numaranızı girin
sizi arayıp bilgi verelim.

We are calling your phone

0:00

Thanks,
We will call you back soon.

Doktora Danış Formu

Beni geri arayınız
Sizi aramamızı ister misiniz?

Whatsapp
Whatsapp iletişimi

Bana Ulaşın

Bana Ulaşın

Close